— Kontuniuitet u ovom trenutku sa vodosnabdijevanjem je konstantan kako u seoskom tako i u gradskom području — kazao je Majkić za RTRS.
Majkić navodi da je trenutno najveći problem sa vodosnabdijevanjem na sistemu Tunjice.
— U utorak smo imali nestanak električne energije i juče prekid u snabdijevanju električnom energijom. U ovo momentu sistem je stabilan i pozivam građane da ukoliko racionalno budemo koristili vodu svi će vodu i imati — rekao je Majkić.
Prošle godine na čitavoj teritoriji grada imali smo vodu, kaže Majkić, zahvaljujući konstantnom radu na terenu ekipa „Vodovoda”.
Pročitajte još:
- EU pooštrava kontrolu zagađenja voda
- Od Sofije do granice sa Grčkom: Planirana dionica vodoničnog cjevovoda od oko 250 kilometara
- Šta predviđa planski dokument za upravljanje vodama u slivu Save (2028–2033)
Gradski štab za vanredne situacije Banja Luka usvojio je prijedlog da se donese odluka o mjerama štednje i ograničene potrošnje vode iz javne vodovodne mreže tokom sušnog perioda.
Najavljeno je i formiranje stručno-operativnog tima koji će reagovati u slučaju eventualnih nestašica vode.
— Stručno-operativni tim činiće ljudi iz vodovoda, komunalne policije koji će preventivno da djeluju. To nam je praksa od prošle godine i pokazala je dobre rezultate. Cilj je preventivno djelovanje kao i probuditi svijest građana kako bi se racionalno trošila voda — rekao je Majkić.
On ističe da će u narednim danima biti spremne i kaznene mjere za stanovnike koji se ne budu pridržavali.
— Prošle godine i komunalna policija i operativni tim bili su na terenu ali nisu izrekli ni jednu kaznu jer su stanovnici prepoznali naše apele i značaj racionalnog trošenja vode — zaključio je Majkić.
Izvor: RTRS
